Affiliate marketing

Co znamená affiliate marketing?

Affiliate marketing je jednoduše řečeno partnerský marketing. A možná už nyní máte větší představu o tom, co tento program přináší. Affiliate marketing má tradici od roku 1998 a stále se zdokonaluje. Dnes většina firem jede PPC reklamu
a platí za prokliky. Jenže vy zaplatíte za proklik, ale vůbec není dané, zda ten zákazník udělá danou konverzi – nákup. Nebylo by lepší platit za skutečné konverze? Říkáte, že určitě bylo? V tom případě partnerský program Vás bude zajímat!

Neplaťte za prokliky, plaťte za konverze

Affiliate program přináší tu obrovskou výhodu v tom, že platíte pouze za skutečné konverze. Připisujete odměnu vašemu partnerovi až v momentě, kdy se z potencionálního zákazníka stává skutečný zákazník. Tato forma partnerského marketingu jde strmě nahoru a velké e-shopy jako je ALZA, MALL a další mají dnes díky affiliate programu vyšší tržby o 5 – 15%.

Jak funguje affiliate program v praxi?

Jde o spolupráci s externími partnery. Jejich provize je předem procentuálně stanovena za zprostředkovaný prodej. Partnerem může být dnes kdokoliv, např.  blogger, YouTuber, influencer, webové stránky partnerů a jiné.

 

V praxi to funguje tak, že  Váš partner umístí reklamu na váš e-shop a na svůj web. Návštěvník z jeho webu se proklikne přes banner. Banner obsahuje speciální affiliate odkaz, který říká např. “toto je partner X, provize za prodej = 10%”. Prohlížeč si udrží pomocí Cookie údaje o návštěvníkovi a sleduje jeho chování na e-shopu. Pokud zákazník produkt skutečně objedná (jakýkoliv produkt z Vašeho sortimentu), tak přičte partnerovi dané % provize z prodeje na jeho účet. Tyto provize se standardně přičítají až po 14 denní lhůtě od zakoupení produktu daným zákazníkem. O výplatu si následně Váš partner zažádá dle systému, který máte nastaven.

Získejte slevu na webové stránky nebo e-shop ve výši

-10%

Vyplňte poptávkový formulář a SLEVA je vaše!