Článek zveřejněn 7. května 2019

Instagram a YouTube rostou

A co starý "dobrý" Facebook?

Představovat dnešní sociální sítě je více než zbytečné, proto ani YouTube, Instagram či Facebook pro vás nebudou neznámým pojmem. Co si ale většina lidí myslí  je to, že Facebook dnešnímu sociálnímu dění dominuje, ale opak je pravdou. Na trhu se totiž více a více prosazuje YouTube a Instagram. Ukazuje to nejnovější průzkum, kde Facebook ztrácí na přitažlivosti pro mladé. Facebook byl jasnou jedničkou mezi sociálními sítěmi pro teenagery a mladší generace. Nyní se situace změnila a vše nabírá jiný kurz.

Co bylo zjištěno

Ukazuje se, že mladí lidé ve věku 13 až 17 let tráví svůj čas na YouTube a Instagramu. Dále se ukázalo, že YouTube je oblíbenější u chlapců a Instagram zase u dívek. Za poslední čtyři roky se zvýšil také počet chytrých telefonů, kdy dnes má téměř každý z nás chytrý telefon s přístupem k internetu. Tento fakt potvrdilo až 95 % respondentů. Online je neustále téměř 45 % mladých lidí. Zajímavostí je také to, že ti co jsou nakloněni Facebooku jsou spíše z rodin s nižšími příjmy. Průzkum zpracovala agentura Pew Research Center.

Náš komentář a postřeh.

Z našeho pohledu Facebook pomalu, ale jistě doplácí také na přesycení reklamou. Uživatelé jsou dnes na svých sociálních zdích masírováni stovkami různých reklamních sdělení a mnohé to již obtěžuje a hledají nový svět, novou formu zábavy. Přiznejme si jednu věc, že nejvíce jsou oblíbené ty sociální sítě, které ještě neobjevili marketéři z různých agentur a jsou z hlediska reklamy nepolíbené.

 

Konzultace online marketingu
Slovník PPC reklamy
25 února 2019

Slovnik PPC reklamy

Pojďte si v tomto článku připomenout nejčastější slovník a pojmy k PPC reklamě...

Přečíst článek
5 SEO
16 března 2019

5 nejčastějších SEO chyb

V tomto článku si řekneme, jaké nejčastější chyby se dělají u optimalizace ...

Přečíst článek