ONLINE ZPRÁVY /18. června 2020

Marketing miner

Autor článku - Petr Mátl, jednatel agentury

Marketingový nástroj pro Vaše SEO

Tento článek rozhodně není propagace či nějaké podsouvání daného nástroje, ale čiště uživatelská zkušenosti online marketingové agentury, která objevila v MarketingMineru skrytý dar. Prakticky SEO se řeší dnes a denně na všech frontách a všichni chceme být v prvních příčkách, ale tu příčku si musíte zasloužit. Google ani Seznam to nedává zadarmo a tak jsme hledali a zkoušeli X nástrojů, které SEO revize, monitoringy řeší. Rozhodně si tu nebudeme povídat dojemný příběh o tom, jak MarketingMiner změnil náš svět, ale jak jsme začali měnit svět díky MarketingMineru.

Oťukněte si konkurenci a naskenujte jejich URL

Toto vnímáme jako fakt skvělou záležitost, kdy stačí do vyhledvacího pole vložit URL, kterou chcete prověřit a MarketingMiner Vám předloží data o daném webu.

My to využíváme hojně na monitoring konkurence, takže si vložíme do daného posle URL adresy, kterou si chceme prolustrovat a následně vidíme veškerá data. Kladete si otázku, jaká data?. Zobrazí se nám informace o tom, jakou organickou návštěvnodt má daný web a hlavně získáme informace k jednotlivým URL, která jsou nejvíce navštěvovaná ve spojitosti s vyhledáváním.

Inspirujte se články a obsahem Vaší konkurence

Jak můžete vidět na obrázku výše, tak nástroj Vám zobrazí všechny URL adresy, které mají dobrou návštěvnost a je Vám poví jak velkou a na jaké pozici ve vyhledávání se nachází. Vy můžete jednodnoduše si říci "Aha, takže oni mají článek na Fotobanky zdarma", kde měsíční hledanost na Google je kolem 2900 dotazů a oni díky tomuto článku získají organicky 34 návštěv, což jsou uživatelé, kteří se min. dozví o mých službách.

Co kdybych udělal/a stejný článek? Bingo! Přesně tak, není nic lepšího, než si daný článek konkurence otevřít a podívat se o čem píší a vytvořit podobný článek, ale vlastní a zpracovaný vlastními slovy samozřejmě obsahující daná klíčová slova, která jsou pro daný článek důležitá. NIKDY NEKOPÍRUJTE OBSAH Z JINÉHO WEBU A NEVYDÁVEJTE ZA VLASTNÍ. Vyhledávače poznají, že jde o duplicitní obsah a naopak to Vašemu SEO uškodí.

Závěrem

Marketing Miner toho umí opravdu hodně a mohli bychom zde ukazovat další a další vychytávky, ale výše uvedený návod , jak si pomoci k lepší organice považujeme za klíčový. Doufám, že Vám tento článek pomůže v monitoringu konkurence a v boji s ní!