Google Search Console

Dnes vám přínášíme informace o službě Google Search Console (zvané také jako GSC). Jedná se o bezplatnou službu, která vám umožní sledovat a spravovat nastavení, která se týkají vyhledávání v prohlížeči. Je to velice cenný nástroj, který osobně hodnotíme velice pozitivně a bude pro vás klíčový v době, kdy budete řešit optimalizaci a výsledky ve vyhledávání. Jak už nejspíše tušíte je Google Search Console určena každému, kdo vlastní web či eshop! Je to služba určená jak pro běžné uživatele i experty.

Nastavení Google Search Console

Nejdříve ze všeho je zapotřebí se přihlásit do prostředí Google Search Console. K přihlášení bude zapotřebí Gmail účet. Přihlášení do Google Search Console a zvolte “Začínáme“. Následně se přihlaste pomocí svého Gmail účtu.

Google Search Console

Vytvoření nové služby

Po přihlášení do Google Search Console klidkněte do vyhledávacího okna a zvolte tlačítko “Přidat službu“.

Google Search Console

Následně je zapotřebí zvolit, jakým způsobem verifikujete doménu. U způsobu “domény” je zapotřebí nastavit DNS u dané domény, což je už složitější proces nastavení a nemusí se každému povést. DNS záznamy si změníte u svého registrátora domény. Druhou možností je předpona URL adresy, což doporučujeme pro začátečníky. V našem případě níže jsme zvolili službu “Předpona URL adresy” a po kliknutí na “pokračovat” probíhá ověření vlastnictví domény. Po úspěšném ověření stačí kliknout na “Přejít do služby“.

Google Search Console

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ. Před samotným nastavením služby Google Search Console doporučujeme nejdříve nastavit Google Analytics a nebo Google Tag Manager se značkou pro Google Analytics. A je tedy nutné, aby pod stejným GMAIL účtem bylo založeno i Google Analytics nebo Google Tag Manager, aby mohlo dojít k ověření vlastnictví. 

 

Jestli-že toto splníte, tak bude služba následně úspěšně ověřena viz snímek níže. Pokud se služba nepodaří ověřit, máte několik možností jak ji ověřit: 

  1. pomocí vložení HTML souboru do kořenového adresáře.
  2. Vložení kódu mezi značky HEAD ve zdrojovém kódu.
  3. pomocí Google Tag Manageru (doporučujeme)
Google Search Console

Služba Google Search Console

Vítejte ve službě Google Search Console. Nyní si vysvětlíme jednotlivé záložky v levém postranním menu. Tím, že je služba nově nastavena, nemá zatím data, ale to se do pár hodin změní.

GSC

Získejte slevu na webové stránky nebo e-shop ve výši

-10%

Vyplňte poptávkový formulář a SLEVA je vaše!