Co je to responzivní web?

Úvodem

V dnešní digitalizované době se podíl aktivního užívání mobilního zobrazení neustále navyšuje. Bavíme se tedy o situaci, že více než 70% uživatelů má dnes chytrý telefon. Celkově uživatelé na mobilních zařízeních (mobil nebo tablet) tráví více času a tomuto trendu se přizpůsobily prezentace webových stránek, e-shopů a aplikací.

Co je responzivní zobrazení

Responzivní zobrazení je technické nastavení webu, e-shopu nebo aplikace pro mobilní telefon, tablet a stolní počítač. V praxi se vám zobrazí daná stránka, projekt vždy skvěle bez ohledu na to, jaké držíte v rukou zařízení. Lidově řečeno je to schopnost se přizpůsobit jakékoliv obrazovce. Správně responzivní projekt má pozitivní vliv na SEO a také na Vaše potenciální zákazníky.

Jak poznám responzivitu?

Způsobů, jak poznat, že máte váš projekt responzivní je více. Nejlepším ukazatelem je však mobilní telefon, kdy stačí si otevřít danou URL adresu na Vašem zařízení v libovolném prohlížeči a vyčkat na to, jak se celá stránka zobrazí. Ukázku, jak vypadá správně responzivní web můžete vidět níže. Můžete si povšimnou, že jednotlivé části webu jsou jinak přizpůsobeny pro mobil a jinak pro počítač. 

Nemám responzivitu, co s tím?

Doporučujeme napravit, neboť můžete prakticky denně přicházet o potenciální zákazníky, kteří přichází na Vaše stránky přes mobilní telefon, ale ovládání není optimální. Nejhorší scénář je ten, že zákazník se zalekne prostředí a Váš web opustí, aniž by Vás kontaktoval. Kontaktujte tedy svého dodavatele stránek, aby zajistil nápravu. Chcete s tím pomoci od nás? Stačí se ozvat.

Líbil se Vám článek?

Získejte slevu na webové stránky nebo e-shop ve výši

-10%

Vyplňte poptávkový formulář a SLEVA je vaše!