Co je to UI a UX design a jaký je rozdíl?

Úvodem

V digitálním světě, kde se stále více lidí spoléhá na online služby, aplikace a platformy, se design stává klíčovým faktorem úspěchu. V tomto článku se podíváme na dva základní koncepty designu – UI (User Interface) a UX (User Experience) – a prozkoumáme, jak se liší a jak se vzájemně doplňují.

UI design (User Interface)

UI design (User Interface) zahrnuje vizuální a interaktivní prvky, kterými uživatelé komunikují s digitálním produktem nebo službou. UI design zahrnuje prvky jako tlačítka, ikony, barevné schéma, typografii a rozložení. Cílem UI designu je vytvořit přehledné, intuitivní a esteticky přitažlivé rozhraní, které zvýší uživatelskou spokojenost a sníží křivku učení.

UX design (User Experience)

UX design (User Experience) na druhou stranu zahrnuje celkový zážitek uživatele při používání produktu nebo služby. UX design se zabývá tím, jakým způsobem uživatelé interagují s produktem, jaké emoce a pocity při používání zažívají a jak rychle a efektivně mohou dosáhnout svých cílů. UX design zahrnuje výzkum uživatelů, analýzu jejich potřeb a chování, návrh uživatelských scénářů a testování prototypů.

Máme UI/UX designéry

Zabýváme se integrací umělé inteligence (AI) do firem. Rádi s vámi probereme možnosti, jak může umělá inteligence pomoci i vašemu podnikání.

Mohlo by vás zajímat

Konzultace ZDARMA

Vyberte si prosím způsob, jak s námi chcete komunikovat. Na výběr máte ze tří možností:

Kontaktovat telefonicky

nebo