Co je to dropshipping?

Co je to dropshipping?

Dropshipping je obchodní model, ve kterém maloobchodní prodejce nabízí zboží svého velkoobchodního dodavatele či přímého výrobce. V online marketingu se toto děje u e-shopů, kdy maloobchodní prodejce nabízí zákazníkům zboží svého velkododavatele a nemusí ho mít fyzicky na skladě. Nově vytvořené objednávky rovnou směřujete na svého velkoobchodního dodavatele, který zajistí zabalení a expedici. Bavíme se o obchodním modelu, kde není příliš velká marže a pohybuje se mezi 3 až 15 % v závislosti na typu sortimentu, který nabízíte.

Výhody Dropshippingu

Hlavní a nespornou výhodou dropshippingu je, že prodejce nemusí držet spoustu zboží na skladě a v prvopočátku podnikání má tedy nízké náklady do začátku podnikání. Ve většině případů je maloobchodník napojen přímo na dodavatele a zboží se tedy tváří skladem a naopak. Odpadá práce s balením zboží a expedicí. Pokud si zvolíte obchodní model dropshipping, tak se těmto procesům jednoduše vyhnete. A všechen tento čas a ušetřené peníze můžete věnovat do online marketingu, aby se e-shop dostatečně prezentoval a přinesl nové zákazníky.

Nevýhody Dropshippingu

Asi tušíte, že by tento model byl až moc dokonalý a je třeba si také říci, co je na druhé straně mince. Zbavíte se sice dopravného, skladu, ale stejně za takové služby musíte zaplatit velkododavateli. Prodejem zboží vaše povinnosti nekončí. Za velkou nevýhodu lze považovat například to, že v případě reklamace musí všechny náležitosti řešit prodejce, tedy vy. Ze zákona je také dáno, že pokud zákazník využije možnosti vrátit produkt do čtrnácti dnů, tak tento produkt pak zůstává prodejci, nikoliv dodavateli. 

Závěr

Níže naleznete pár odkazů, které se zabývají dropshippingem a můžete se zapojit i do jejich programu. Nedokážeme v tuto chvíli říci, která služba je nejvíce výhodná a doporučujeme k průzkumu využít recenze na internetu. 

Dropshipping 2.0

Bez skladu – od Shoptet

Mohlo by vás zajímat

Konzultace ZDARMA

Vyberte si prosím způsob, jak s námi chcete komunikovat. Na výběr máte ze tří možností:

Kontaktovat telefonicky

nebo