Joomla 3 končí, co teď?

Systém Joomla 3 končí a přechod na verzi 4 nebude snadný

Tento článek je určen všem, kteří využívají platformu Joomla, a to zejména verzi 3 a bohužel nepřinášíme potěšující zprávu. V květnu 2022 vyšla informace o nové verzi Joomla 4 a nikoho v té době nenapadlo, že je to zároveň konec verze Joomla 3. Do 23 srpna 2023 budou vycházet pouze opravy zabezpečení. Ano čtete správně, bohužel! Jenže co teď? Chcete čekat co se stane, nebo je vhodný čas utrácet finance za přechod na Joomla 4? A co když Joomla 4 bude do tří let nahrazena Joomla 5? Trošku začarovaný kruh, že?

Doporučení je migrace z Joomla 3 na Joomla 4

Pro ty, kteří jsou spokojeni se systémem Joomla existuje řešení. Jedná se o migraci z Joomla 3 na Joomla 4, ale dopředu říkáme – nebude to snadné. A co nové projekty? Naopak se doporučuje už veškeré projekty stavět na verzi Joomla 4. 

Spolu s Joomla 4 byla zveřejněna i verze Joomla 3.10. Tato verze by měla být první, kterou si zajistíte pomocí nástroje Update Checker. To Vám pomůže zkontrolovat dostupnost používaných rozšíření pro Joomla 4. O čem se ale nemluví je fakt, že samotná migrace může být časově náročná a tím pádem Vás bude stát nemalé finance. 

Ztrácí Joomla vaší důvěru? WordPress je řešení!

Redakční systém WordPress, který si naše agentura YASHICA DIGITAL upravila pro potřeby zákazníků nabízí stabilní prostředí pro Váš růst. Navíc aktualizace systému probíhají průběžně a nehrozí, že byste skončili na verzi, která už nebude dále podporována. Jde o nejvíce využívaný systém na světě a data níže mluví jasně. Graf porovnává poslední dva roky systémů WordPress vs. Joomla. Posuďte sami. 

 

Pokud se podíváme na redakční systém WordPress v porovnání s jinými systémy, tak i zde je jasné prvenství. Není dnes žádným tajemstvím, že i ty největší značky, společnosti dnes staví webové stránky a e-shopy na platformě WordPress. 

Proč zvolit WordPress?

Mimo uvedené statistiky jsou zde jasné důvody, které jsou:

Srovnání WordPress a Joomla
Redakční systém YASHICA DIGITAL

Jednoduché intuitivní ovládání s podporou

Ovládání redakčního systému WordPress je skutečně snadné. Úpravy zvládnou osoby napříč všemi generacemi a se systémem vždy zákazníka zaškolíme. Chcete vidět systém na reálném používání? Napište nám.

Ušetřete nemalé finance díky široké nabídce doplňků

Redakční systém přináší nespočet doplňků (také jako “pluginů”), které řeší skvělé funkce a stačí je pouze nastavit. Žádné programování, ale pouze nastavení. Ušetříte tímto nemalé náklady na další rozvoj.

Pluginy WordPress
Přechod z Joomla na WordPress

Pomůžeme vám s přechodem z Joomla na WordPress

Proč přecházet na Joomla 4, když je tu WordPress? Rádi Vám vypracujeme řešení na přechod Vašeho projektu z platformy Joomla na WordPress. Napište nám.

Chcete WordPress vyzkoušet? Napište si o DEMO

Máte zájem o více informací?

Napište nám a rádi s Vámi proberme možnosti přechodu z redakčního systému Joomla na WordPress.

Líbil se Vám článek?